Ради Тенева и Олимпиакос с трудна победа с 3:2 в БГ дербито на Гърция

Олимпиакос (Пирея) си извоюва второто място в женското първенство на Гърция в драматичен български сблъсък с Ираклис Кифисиас (Кифися) от 9-ия кръг.

Радосвета Тенева и нейните съотборнички постигнаха пълен обрат като гости на Изабела Иванова и компания от 0:2 гейма до крайното 3:2 (22:25, 23:25, 25:18, 25:22, 15:7).

След като отбеляза победните точки за Кифисиас в първите два гейма, Иванова стана топреализатор на мача с 23 точки (22 атаки / 45%, 1 блокада).  Тя отчете и 55% добро посрещане. Тенева пък бе втора по резултатност в отбора на победителките с 13 точки (1 ас, 11 атаки / 28%, 1 блокада).  Бившата българска националка записа и 46% добро посрещане.  След този резултат двата отбора се изравниха с по 23 точки в класирането, но с по-доброто си геймово съотношение Олимпиакос измести Кифисиас от второто място.

Водачът АЕК (Атина) се възползва да увеличи аванса си на върха след чиста победа над гостуващия Анатоля (Солун) с 3:0 (25:18, 25:16, ...