Литекс завърши годината с разгромно 7:1 над Спартак - SportVox

Отборът на Литекс завърши годината с разгром над Спартак (Варна). Ловчанлии разбиха съперника си със 7:1 и се класираха за четвъртфиналите за Купата на България. Първият мач завърши с минимален успех на „оранжевите“.

Мачът започна с фрапиращ пропуск на Галин Иванов. Халфът не успя да вкара от десетина метра на празна врата след като бе изведен от Ваюши. В 15-тата минута се наложи ловчанлии да направят смяна на своя ас и голмайстор Георги Миланов, който напусна принудително терена. На негово място влезе Герасим Заков, който с две отигравания предреши изхода на двубоя. Още с първото си докосване на топката нападателят имаше късмета да вкара гол. В 20-тата минута той напредна самостоятелно през центъра и технично откри резултата. Една минута по-късно Заков нацели страничния стълб, а при добавката Иса хладнокръвно покачи на 2:0.

В 38-мата минута Галин Иванов се реваншира за пропуска си и с перфектен пас изведе Иса сам срещу вратаря. От движение таранът майсторски...