Евертън обърна Уест Хам в мач с два червени картона

Тимът на Евертън успя да победи като гост състава на Уест Хам с 2:1 в мач, който и двата отбора завършиха в намален състав. Въпреки отсъствието на Маруан Фелаин, Дейвид Мойс постигна втора победа в последните три кръга на Висшата лига. Головете за „карамелите” отбелязаха Виктор Аничебе и Стивън Пиенаар, а за домакините се разписа Карлтън Коул, който беше и един от изгонените футболисти.

Още в 14-ата минута Карлтън Коул изведе домакините напред. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле от Матю Тейлър, успя да се измъкне от опеката на Джони Хейтинга и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Тим Хауърд. Така завърши и първото полувреме, а по-интересното остана за след почивката.

По-малко от 20 минути след началото на втората част „карамелите” се върнаха в двубоя с гол на Виктор Аничебе. Нападателят засече с глава центриране на Стивън Пиенаар отляво и така направи резултата 1:1. В 67-ата минута съдията на срещата Антъни Тейлър показа доста...