Спортни Новини: Реал стигна само до хикс в дербито с Атлетико, Барса сломи Атлетик (Б)

Барселона успя да увеличи отново аванса си на Реал (Мадрид) в Примера дивисион след грешна стъпка на "белите" срещу Атлетико (Мадрид) и успех на каталунците с 2:0 срещу Атлетик (Билбао). В първи двубой от 27-ия кръг Барселона излезе крайно мобилизирана срещу баските на "Камп Ноу" и цял мач пропусна множество положения. Без да пести сили на звездите си, Хoсеп Гуардиола заложи на Меси, Анри и Ето'о в нападение. Гостите започнаха стабилно мача, но бързо допуснаха попадение.

В 17-ата минута центриране на Шави намери Серхио Бускетс, който с глава откри резултата. 15 минути по-късно "блаугранас" слечели и дузпа при спъване срещу Иниеста. Меси не сгреши и увеличи на 2:0. След почивката двата финалиста за Купата на Краля не си вкараха голове, а тимът на Барселона се скъса да пропуска.

Греда на Иниеста, пропуски на Ето'о, чистене от голлинияа белязаха първите минути на второто полувреме. В 65-ата минута камерунецът нацели също гредата, а отново той три минути преди края...