Супер Бобо с 15 точки! Олимпиакос с трудно 3:1 над Етникос на Атанас Митрев - SportVox

Волейболният национал Боян Йорданов и неговият Олимпиакос записаха 17-а победа в гръцкото волейболно първенство.

В изтеглен мач от 18-ия кръг „червено-белите“ надиграха у дома Етникос, където играе либерото Атанас Митрев, с трудното 3:1 (19:25, 25:22, 25:22, 25:21) гейма.

Срещата започна равностойно до около първото техническо, след което, моменти на колебливост в разиграванията даде шанс на гостите да обърнат резултата в своя полза, стигайки до успеха с убедителното 25:19 и повеждайки с 1:0 гейма.

В останалите части Супер Бобо и компания започваха отлично, повеждайки с категорични разлики. Отново към средата на геймовете, отпускане и грешки позволиха на гостите да стопят разликата и изравнят. В заключителните моменти домакините успяха да наложат своята игра, за да се стигне до крайното 3:1 в тяхна полза.

Боян Йорданов направи поредно отлично представяне и стана най-резултатен, забивайки скромните за него 15 точки при 44% ефективност.