Лил се движи на пета скорост към ШЛ

Отборът на Лил продължава да се намира в отлична форма през новата 2013-а година и записа пета поредна победа в Лига 1. "Кучетата" успяха да стигнат до успех на негостоприемния стадион на Валансиен с 3:1 в мач от 28-ия кръг на френския шампионат.

До почивката Лил губеше с 0:1, след като Маор Меликсон отбеляза първия си гол за домакините. Израелецът бе изведен очи в очи с вратаря на гостите Стив Елана и го преодоля. В 55-ата минута обаче Силвио Роделен изравни. Младият нападател вкара във втори преден мач и показа, че вече се чувства комфортно в тима. Успехът на Лил донесоха две резерви. Първо Тулио де Мело с глава даде преднина на гостите, а в самия край на мача Беноа Педрети оформи крайното 3:1.

Така с отличната си серия в последно време Лил вече е на пето място с 46 точки - само на три от Шампионската лига. Валансиен пък е 12-и с 35.