Два гола на Роналдо осигуриха победата на Реал срещу Селта

Два гола на Роналдо осигуриха победата на Реал срещу Селта Сн.: Gong.bg

Реал Мадрид постигна трудна победа при гостуването си на Селта в мач от 27-ия кръг на Примера дивисион. Тимът на Жозе Моуринцо се наложи с 2:1 на негостоприемния „Балоидос“, а и двата гола за гостите бяха дело на Кристиано Роналдо.След нулево първо полувреме, Реал успя да поведе в резултата едва в 61-ата минута. След центриране от корнер, отбраната на домакините не успя да изчисти добре топката, която попадна в необезпокоявания Кайехон пред наказателното поле. Нападателят стреля мощно, но топката не успя да премине през купа от играчи в малкия пеналт, където Роналдо се ориентира най-бързо и я добута в мрежата.Радостта на „белия балет“ обаче трая само две минути. Селта успя да стигне до изравнително попадение още в първата си атака след гола. Йаго Аспас успя да засече центриране отдясно, за да възстанови статуквото на терена.Все пак...