Две дузпи не стигнаха на Вердер срещу последния (видео)

Някогашният гранд Вердер (Бремен) продължава да бъде бледа сянка на най-добрите си години. Доказателството за това дойде в днешното домакинство на последния в Бундеслигата Гройтер Фюрт, което завърши 2:2. Тимът на Томас Шааф няма победа от пет кръга насам и е само на 6 точки от баража, който може да изпрати тима във Втора дивизия.

Всичко най-интересно се случи през втората част, в която влезлият като смяна на почивката капитан Аарън Хънт (47', 70') реализира две дузпи. Обречените гости обаче не се дадоха и си тръгнаха с точката след голове на Щефан Фюрстнер (55') и Танос Петсос (62'). Мачът беше дебютен за новия наставник на Фюрт Франк Крамер, който ще има задачата да стабилизира отбора в долния ешалон и евентуално да го върне при майсторите. Новаците са на цели 9 точки от 16-ото място, което може да ги остави в Първа Бундеслига.