Бербатов донесе победа за „Фулъм“ срещу „Тотнъм“

Нападателят на „Фулъм“ Димитър Бербатов вкара победното попадение за успеха с 1:0 при гостуването на бившия си отбор „Тотнъм“ в лондонското дерби от 30-ия кръг на Висшата лига.  Футболистът донесе успеха на своя тим в 52-ата минута на двубоя с удар отблизо след отлично центриране на Саша Ритер. Вторият българин в състава на „котиджърс“ Станислав Манолев за пореден път не попадна в групата на мениджъра Мартин Йол.

„Тотнъм“ създаде първото добро положение в мача, когато завърналият се в състава Гарет Бейл стреля с глава и Ритер изби от голлинията. Това остана и най-опасната ситуация на терена до почивката, а по-интересното от „Фулъм“ в нападение се изчерпа с остро центриране на Бербатов, изтистено от защитата на домакините.  Втората част започна добре за „котиджърс“ и не след дълго българинът откри резултата. Ашкан Дежага постави началото на бърза контраатака и пусна към Ритер, котйо проби отдясно. Германецът центрира в наказателното поле, където връхлитащият Бербатов...