Черноморец с резонна победа срещу младежите

Отборът на Черноморец (Бургас) записа втора поредна победа в рамките само на няколко дни, след като тази вечер се наложи при домакинството си на младежкия национален отбор на България до 20 години с 83:71 в двубой от XXI кръг на Националната Баскетболна Лига, който се игра в зала „Бойчо Брънзов”.

Богдан Боев вкара 22 точки за „акулите”, Джеймс Тайлър се отличи с „дабъл-дабъл” – 19 точки и 15 борби, а Константин Коев и Иво Славчев добавиха съответно по 13 и 10 точки, като последния овладя и 10 борби.

Тенчо Тенчев избухна с 20 точки за младите „лъвчета”, Николай Стоянов вкара 12 точки, Велислав Гълъбов записа двойни показатели – 10 точки и 10 борби, а Алекс Симеонов и Николай Грозев завършиха с по 10 точки.

Баскетболистите на Черноморец не започнаха много концентрирано мача и допуснаха много грешки в защита и нападение. Въпреки това, след първата четвърт момчетата на Дечо Коешинов водех с 23:15, а до почивката преднината на домакините вече бе двуцифрена –...