Робъртсън срещу Магуайър на 1/2-финалите в Пекин

Четирима от първите седем състезатели в световната ранглиста достигнаха 1/2-финалите на Откритото първенство на Китай по снукър. След като по-рано днес успехи в 1/4-финалнитве си срещи записаха Марк Селби и Шон Мърфи, то вече е ясен и другият 1/2-финал, а именно - Нийл Робъртсън срещу Стивън Магуайър.

Третият в световната ранглиста Робъртсън постигна победа с 5:2 фрейма срещу Маркъс Кембъл и заслужи място сред най-добрите четирима с едва три загубени фрейма до момента в надпреварата. 40-годишният шотландец взе първата партия след серия от точно 50 точки, но австралийският му опонент спечели следващите два фрейма с брейкове от 87 и 89 точки. Преди кратката почивка 30-ият в света Кембъл успя да изравни, след като надделя в доста продължителната и накъсана четвърта част. Световният шампион от 2010 година се отчете със серия от 50 точки за 3:2, а в шестия фрейм Робъртсън изстреля и сенчъри брейк от 113 точки за 4:2. Кембъл можеше да намали разликата в резултата, но не се възползва от...