Най-бързият гол не стигна за победа на Майнц

Отборът на Майнц 05 не успя да надвие Вердер (Бремен) в среща от 27-ия кръг на германското първенство, завършила при 1:1. Адам Салай вкара най-бързия гол за сезона след точно насочване едва в 11-ата секунда на мача. Попадение на Аарън Хънт в 69-ата минута подели точките. Равенството отдалечи Майнц на три точки от четвъртата позиция.

В 11-ата секунда Адам Салай изведе домакините напред с третия най-бърз гол в историята на Бундеслигата. Полският нападател получи подаване от Андреас Иваншитц и опъна мрежата - 1:0. След попадението последва полувреме със скучна игра и малко голови положения.

В 69-ата минута Хънт изравни след пас на Марко Арнаутович. В предишната атака домакините пропуснаха да решат мача с втори гол и бяха наказани. До края на двубоя ново попадение не падна въпреки опитите.