Челси с категорична победа над Рубин (ВИДЕО)

Челси победи Рубин с 3:1 в първия четвъртфинален сблъсък в турнира Лига Европа. Очаквано  домакините от Лондон започнаха двубоя мобилизирано и притиснаха своя съперник. Така в 16-ата минута „сините“ поведоха в резултата благодарение на Фернандо Торес. След куп положения и пред врете врати в 32-ата минута домакините успяха да удвоят аванса си след чудесен гол на Виктор Моузес.

След добра атака на гостите в 41-ата минута капитанът на Челси, Джон Тери игра с ръка в наказателното поле и отборът на Рубин получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Начо, който не сбърка.

Второто полувреме започна динамично с атаки и в двете посоки. В 70-ата минута след спорна ситуация в наказателното поле на домакините, при която остана впечатление за игра с ръка на Джон Тери, „сините“ организираха бърза контраатака, която завърши с втори гол на Торес за вечерта.

До края на двубоя нови попадения не паднаха и така "сините" си осигуриха добра...