Ботев Пловдив разгроми Пирин Гоце Делчев

Ботев Пловдив Сн.: БГНЕС

Отборът на Ботев Пловдив не показа никаква милост срещу Пирин Гоце Делчев в мач от 22-ия кръг на А група.

Тимът на Станимир Стоилов се наложи с 5:0 и нито за миг не остави съмнения в превъзходството си на терена.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна спокойно, като играта се водеше предимно в центъра на терена. Постепенно домакините взеха инициативата и започнаха да създават положение след положение пред вратата на Абди Абдиков.

В 25-ата минута домакините направиха уникален пропуск, когато Иван Цветков стреля, но топката срещна и двете странични греди на вратата. Последваха нови два удара на Педро и Цветков, но Абдиков отново имаше късмет и запази вратата си суха.

Нищо обаче не успя да спаси вратаря на гостите в 33-ата минута, когато бе открит резултата в мача. Луис Педро бе изведен през центъра на отбраната и останал сам срещу Абдиков пусна...