Реал (Мадрид) победи Атлетик Билбао с 3:0 на "Сан Мамес". С победата Кралския клуб намали аванса на Барса на 13 точки.

Мачът започна по страхотен за столичани начин. Кристиано Роналдо откри след страхотно изпълнен пряк свободен удар още във 2-ата минута.

Сусаета можеше да изравни за Атлетико в 19-ата мин, но Диего Лопес се намеси перфектно и спаси вратата си.

Анхел Ди Мария пък тресна гредата зад Ираисос при една от типичните за мадридчани контри в 43-ата минута. Секунди по-късно страховит шут на Андер мина сантиметри покрай вратата на гостите.

Роналдо подпечата победата на Реал в 68-ата мин. Шаби Алонсо центрира от фаул и португалецът с глава матира Ираисос за втори път в мача.

Четвърт час преди края резултатът набъбна до 0:3. Влезлият като резерва Игуаин получи пас от Роналдо, който прокара топката през краката на Сан Хосе и аржентинският таран я прати в долния ляв ъгъл на вратата.