Живко Миланов с цял мач при труден хикс на Васлуй

1
Vasil1979
Vasil1979

Българският защитник Живко Миланов изигра пълни 90 минути за своя Васлуй при 1:1 срещу Брашов в мач от 26-ия кръг на румънското първенство. Равенството остави неговия тим на 6-ото място във временното класиране с 41 точки и с пасив от 5 спрямо петия Динамо Букурещ.

Срещата започна лошо за домакините от  Васлуй, които допуснаха гол само 4 минути след началния съдийски сигнал. Холандският нападател Франк Данка бе точен за 0:1.

Попаданието превърна мача една безкрайна борба за отбора на Миланов, който успя да изравни четвърт час преди края. Централният защитник Илиас Хараламбус стана герой за своите, след като бе точен с глава за 1:1.

Лидер в Румъния е Стяуа Букурещ с 64 точки, като Васлуй все още има шанс да се пребори за място в Европа. Отборът на Миланов изостава на 6 точки от третото място при оставащи 8 кръга до края шампионата.