Треньорът на Лех: Тонев е много бърз с топката

Треньорът на Лех (Познан) Мариуш Румак засипа с похвали българския национал Александър Тонев и заяви, че не му се сърди за получения жълт картон при визитата на Пяст (Гливице), спечелена с 3:0 в понеделник вечер. Крилото вкара гол, удари греда, подхвана атаката за първото попадение в мача, но получи и жълт картон, който е четвърти за него от началото на сезона и автоматично е наказан за домакинството срещу Заглембе в следващия 23-и кръг на полската Екстракласа. .

"Тонев ми каза, че съжалява за това. А и аз нямам претенции, защото това стана след единоборство, в което българинът се опита да овладее топката, но направи фаул. Това е риск, който няма как да бъде избегнат и е част от играта", коментира Румак жълтия картон на българина пред вестник „Пшегльонд Спортови”.

На въпрос кой ще замени Тонев в следващия мач наставникът отвърна: „Най-големи са шансовете на Матеуш Моджен, който нетърпеливо чака от няколко седмици своя шанс. Но Александър Тонев е в толкова добра форма, че...