Ливърпул измъкна точка от Челси с гол в 97-ата минута - SportVox

Отборите на Ливърпул и Челси завършиха наравно 2-2 във второто неделно дерби на 34-ия кръг на Премиършип. Гостите повеждаха на два пъти с голове на Оскар и Еден Азар, но Даниел Стъридж и Луис Суарес изравняваха за домакините. Попадението на уругваеца падна в 97-ата минута на двубоя.

Мениджърът на „лъвовете“ Рафаел Бенитес се завърна за първи път на „Анфийлд“, откакто напусна Ливърпул през юни 2010 година. Както се очакваше привържениците на „червените“ посрещнаха много топло испанеца, който бе видимо развълнуван от емоционалния момент.

Срещата започна доста спокойно и първото полувреме като цяло мина скучно и с лек превес на „сините“ от Лондон. В средата на първата част Рамирес пробва далечен шут, но Рейна внимаваше и изби. В 26-ата минута Челси стигна до гол, след като Оскар бе най-съобразителен при центриране от корнер и отбеляза с глава. До почивката „мърсисайдци“ имаха два шанса да изранвят чрез Суарес, но Чех спаси неговите изстрели.