Смешна дузпа и Роджър Федерер не успяха да спрат Челси в Базел - SportVox

Отборът на Челси е на крачка от финал в Лига Европа, след като тази вечер спечели драматично с 2:1 гостуването на Базел в първи 1/2-финален сблъсък между двата тима. Реваншът е след седмица на „Стамфорд Бридж“.

Двубоят, който бе наблюдаван на живо от тенис легендата Роджър Федерер, започна отлично за лондончани, след като в 12-ата минута Франк Лампард центрира от корнер, последва удар на Бранислав Иванович, а топката се отклони във Виктор Моузес и влетя в мрежата на Зомер – 1-0. До почивката и двата тима имаха няколко шанса за попадения, но до такова не се стигна.

Втората част стартира вихрено за домакините, които удариха греда. Валентин Щокер се справи с Давид Луис и Лампард, но изстрелът му срещна страничния стълб на Петер Чех. Гостите отговориха минутки по-късно, когато гредата помогна и на Базел след шут на Фернандо Торес.

Последваха пропуски на Щрелер и Диас за домакините, а в 87-ата Павел Краловец даде изключително смешна дузпа за швейцарците. При едно...