„Левски“- ЦСКА: 2:1

1
mignews
mignews

„Левски“ победи ЦСКА с 2:1 в мач от 24-ия кръг на футболното първенство. Христо Йовов в 40-ата минута откри резултата за „Левски“. В 70-ата минута Марсиньо изравни, а в 90-ата минута Жоао Силва вкара победния гол за сините. 65 души са задържани преди и след футболна среща в столицата, нанесени са материални щети на 8 автобуса и 3 трамвайни мотриси.

Седем души са арестувани заради изпочупване на стъклата на автобус 72 – в района на Испанската гимназия. Фенове, които са се движили по тротоара край автобуса, са започнали да хвърлят предмети, а пътуващи вътре други фенове реагирали и изпочупили стъклата.

Изпочупен преди мача е бил автобус 204, както и още един автобус в района на Горубляне.  Много от задържаните са носели забранени предмети – палки, ножове, пиратки. Часове преди началото на мача в Борисовата градина столичните полицаи успяха да прекратят разрастването на скандал между 20-ина почитатели на двата отбора и всички те бяха задържани.