Хунтелаар с хеттрик за успех на Шалке 04

Клаас-Ян Хунтелаар вкара хеттрик за Шалке 04 при победата с 4:1 над Хамбургер в мач от 31 кръг на Бундеслигата. Успехът утвърди “кралскосините” на четвъртото място в класирането, докато въпреки загубата гостите продължават да имат шанс за класиране в Лига Европа.

Марсел Янсен даде аванс на Хамбургер още в 5-ата минута, но пет минути по-късно Мичел Бастос изравни. Последва серията на Хунтелаар, който се завърна в игра след лечение на контузия на коляното.

Холандецът даде аванс на домакините в 21-ата минута след асистенция на Юлиан Дракслер. След това Клаас-Ян Хунтелаар се разписа в 58-ата и 66-ата минути и вече има 11 попадения от началото на сезона.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ 26.04.13 21:30 ч. Гройтер Фюрт – Хановер 2:3 0:1 Мохамед Абдулайе (36), 1:1 Никола Джурджич (41), 1:2 Андре Хофман (71), 2:2 Никола Джурджич (83), 2:3 Серджо...