Жоро Братоев и Югра завършиха сезона с победа във Висшата лига на Русия - SportVox

Разпределителят на нациоанлния ни тим по волейбол Георги Братоев и неговият Югра-Самотлор завършиха с победа сезона във Висшата лига на Русия.

Братоев и съотборниците му надиграха у дома НОВА (Новокуйбишевск) с драматичното 3:2 (25:23, 23:25, 25:20, 23:25, 15:12) гейма във втория мач от последния 22-и кръг.

Жоро Братоев изигра пореден отличен мач и завърши с четири точки, от които две блокади, а най-резултатен бе Андрей Тупчий с 24 пункта за успеха.

По този начин тима на Югра завършва на четвърто място в крайното класиране с актив от 87 точки и ще продължи да играе във втора дивизия на Русия и през следващия сезон.