“Орлите“ от Лисабон долетяха до финала в Лига Европа (ВИДЕО)

Оскар Кардосо прати Бенфика на “Амстердам Арена“ срещу Челси с два гола за 3:1 в реванша с Фенербахче

Бенфика достигна финала в Лига Европа след успех с 3:1 у дома над Фенербахче в реванша от полуфиналите. „Орлите” от Лисабон загубиха първата среща с 0:1 в Истанбул, но тогава се отърваха от по-голяма загуба и „фенерите” платиха скъпа цена за пропуските. Гайтан изведе Бенфика рано напред и изравни общия резултат. Дирк Кайт бе точен от дузпа и направи 1:1 точно в средата на първата част, но голямата звезда в атаката на Бенфика Оскар Кардосо наниза по един гол в двете полувремена и прати Бенфика на финал след 3:1 в Лисабон. Във финала на 15 май на „Амстердам Арена” Бенфика ще се изправи срещу Челси, който елиминира Базел в другия полуфинал. Бенфика влезе в мача със страхотен домакински рекорд – 17 победи в последните 19 мача на „Да Луж”. Турският гранд нямаше загуба навън в Европа през сезона, но първото поражение се оказа и фатално. Фенербахче за първи път играеше...