С хеттрик на Кавани Наполи препъна Интер за Европа

Наполи удари Интер с 3:1 в дербито от 35-ия кръг на Серия А тази вечер. И трите попадения бяха дело на звездата Единсон Кавани, който откри още в 3-ата минута, удвои от дузпа половин час по-късно, а в 78-ата минута оформи хеттрика си в срещата, съобщава Sportline.bg.

Интер успя да изравни за 1:1 отново чрез 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на унига срещу Рики Алварес, но силите на "нерадзурите" не стигнаха за повече. Въпреки всичко дузпата, с която неаполитанците поведоха с 2:1, беше повече от спорна.

Наполи не губи ценно време и поведе още в 3-ата минута на двубоя. Пандев пусна топката в коридор към Кавани, който се промъкна между защитниците на гостите Киву и Ранкия и простреля Самир Ханданович за 1:0. Голът бе под номер 24 за уругваеца за сезона.

Малко след това Фреди Гуарин имаше добър шанс да изравни, но де Санктис отрази удара му. В 14-ата минута Алваро Перейра с гръб овладя и стреля, но стражът на Наполи изби в корнер. В 22-ата минута...