Реал Мадрид короняса Барселона за шампион на Испания, след като не успя да победи като гост Еспаньол в мач от 35-я кръг на Примера дивисион. „Белия балет“ стигна само до равенство 1:1 при гостуването на „Корнея-Ел Прат“ и два кръга преди края на сезона изостава на седем точки зад каталунците. По този начин Барселона стана за 22-и път шампион на Испания.Мартин Петров остана на резервната скамейка на Еспаньол и не се появи в игра.Футболистите на Еспаньол и Реал Мадрид предложиха много атакуващ футбол и положенията пред двете врати се редуваха.Алваро Мората остана сам срещу Касия още в 9-та минута, но вратарят на Еспаньол се справи и предотврати сигурен гол във вратата си.Рафаел Варан получи контузия в областта на дясното коляно и бе заменен принудително от Чаби Алонсо в 19-та минута.Еспаньол поведе в резултата в 22-та минута, когато...