Еспаньол узакони титлата на Барса след хикс с Реал

Без повечето си звезди Реал Мадрид успя да се добере до равенство 1:1 при гостуването си на Епаньол на препълнения "Корнея ел Прат".

Така възпитаниците на Жозе Моуриньо пропуснаха възможността да се доближат само на 5 точки от лидера в шампионата Барселона, макар и с цели два мача повече от каталунците.

Заради изпуснатата победа "белия балет" изостава вече на 7 пункта от водача в Ла Лига, и то при оставащи два мача в програмата на 31-кратните шампиони. Това означава, че от днес официално Реал сдаде короната на Барселона и вече няма дори математически шансове да се бори за първата позиция.

Еспаньол откри резултата заслужено през първото полувреме, когато в 23-ата минута Кристиан Стуани откри резултата от близко разстояние след изпълнение на корнер. Домакините стигнаха и до второ попадение преди почивката, но то беше отменено заради спорно нарушение срещу Шаби Алонсо в пенала на Реал.

10 минути след почивката Гонсало Игуаин възстанови...