Виктория Волей победи Добруджа с 3:0 в мача за бронза! Розалин Пенчев с 24 точки

1
Vasil1979
Vasil1979

Виктория Волей (Пловдив) спечели бронзовите медали от Държавното първенство за юноши старша възраст.  В малкия финал, завършил преди малко в пловдивската зала Олимпиада, момчетата на Антон Костадинов се наложиха над Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 25:18, 25:22) и се наредиха на третото място в крайното класиране.

Оранжевосините напълно доминираха в първата част и поведоха с голяма разлика.  Ивайло Иванов и Николай Къртев забиха по 3 аса за крайното 25:17, оформено именно с точка на юношеския национал директно от начален удар.  Превъзходството на пловдивчани продължи и във втората част.  Розалин Пенчев беше безпощаден в нападение със 7 точки в гейма, включително последните две, с които Виктория затвори при 25:18.  Въпреки че той беше още по-резултатен в третата част (13 точки!), добричлии поеха инициативата и дръпнаха напред в резултата.  След 21:16 обаче те допуснаха цели 6 поредни точки за противника при сервиси на влезлия като резерва Калоян Крумов.  Така домакините обърнаха резултата и с точкова блокада на Рози Пенчев затвориха частта при 25:22 и мача при 3:0 гейма.

Топреализатор на мача стана Розалин Пенчев с  24 точки за победителите.  Най-резултатен за Добруджа бе Жулиен Георгиев с 18.

Пълна статистика от мача, благодарение на скаутмена на Виктория Волей (Пловдив) Кирил Донев – виж тук.