Рилски остана на крачка от сензация, Лукойл ще защитава титлата си

Лукойл Академик ще играе Левски в познат финал на мъжката Булсатком НБЛ, макар че за около 35 минути в Правец тази вечер, "студентите" бяха много далеч от битката за златото. Те се измъчиха срещу състава на Рилски спортист, но в крайна сметка победиха с 86:84 (19:26, 13:23, 26:16, 28:19) след финален щурм на Божидар Аврамов и Брендън Хийт. Така Лукойл затвори полуфиналната серия с 3-2 победи и отново ще се изправи срещу главния си конкурент в последните години.

Въпреки доброто начало за Лукойл, които поведоха със 6:0 след по-малко от минута игра, първата четвърт бе за гостите от Самоков. Рилецо отбеляза 14 безответни точки, с които не само обърна развоя на мача в своя полза, но и поведе с осем точки разлика - 6:14 след пет минути игра. Гостите задържаха лидерската позиция и през оставащите пет минути, за да се оттеглят с аванс от 19:26 след сирената.

Втората част се превърна в абсолютна катастрофа за шампионите, които потъваха без спиране. След 14 минути игра на таблото...