Лудогорец с неприятна загуба от хървати - SportVox

Българският шампион Лудогорец загуби от Риека с 1:3 в контролна среща, част от подготвителния лагер на тима на австрийска земя.

При първата си сериозна атака хърватите откриха резултата, след като Шарбини получи хубав пас от дълбочина, мина необезпокоявано през българската защитата и с ефектен прехвърлящ удар вкара за 1-0.  В 58-ата минута момчетата на Матиас Кек удвоиха преднината си, след като Аяй центрира добре в наказателното поле и бившият футболист на Динамо Загреб Алиспахич с шпагат направи 2-0.

В 65-ата минута съдията не засече гол на Лудогорец, дело на Кишада, но страничният рефер маркира засада. 4 минути след това един от най-активните на терена Аяй финтира Владо Стоянов и покачи на 3:0.

В 81-ата минута разградчани намалиха на 1:3. Марселиньо се разписа от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Кишада. А три минути след тази ситуация само малшансът попречи на Лудогорец да върне още едно попадение. Миро Иванов изпълни чудесен пряк свободен удар,...