Играч се самоконтузи в радостта си след отбелязан гол (видео)

Футболистът на Интернасионал - Мауридес, се самоконтузи, изразявайки радостта си, след като отбеляза първия професионален гол в кариерата си. Това се случи при победата на Интернасионал с 3:1 срещу Атлетико Минейро в мач от третия кръг на турнира за Купата на Бразилия.

В 88-ата минута Мауридес се разписа с глава за 3:1, след което реши да отпразнува попадението си по ефектен, а както се оказа - и болезнен за него начин. 19-годишинят играч опита акробатично изпълнение в стил "Фаустино Асприля", но падна лошо и нарани коляното си. Младокът, който се бе появил в игра на мястото на уругвайския ветеран Диего Форлан малко преди инцидента, бе изнесен от терена на носилка и не успя да доиграе заключителните минути на срещата. Все пак, добрата новина за Мауридес е, че според докторите, той няма да отсъства дълго от терените.