Байерн спечели първи трофей при Пеп (ВИДЕО)

Отборът на Байерн Мюнхен отнесе Борусия Мьонхенгладбах на финала на приятелския турнир "Телеком Къп" с 5:1. Както е известно, турнирът се играе в мачове с по 30-минутни полувремена. Това бе първият трофей на отбора при новия треньор Пеп Гуардиола.

Франк Рибери откри резултата в 17-ата минута със страхотно попадение, а в 23-ата Филип Лам удвои преднината на баварците. В 26-ата минута новото попълнение Тиаго също се разписа по доста атрактивен начин.

В 30-ата минута Люк де Йонг намали резултата от дузпа, но в 42-ата Ариен Робен вкара 4-и гол за носителя на Шампионската лига. 5:1 направи Томас Мюлер в 60-ата минута.

Третото място отиде при отбора на Борусия Дортмунд, който надигра Хамбургер с 1:0. Единственото попадение отбеляза Йонс Хофман в 24-ата минута.