Юсейн Болт спечели състезанието на 100 м от Диамантената лига

30 Август 2013 | 09:26

/КРОСС/ Ямайският лекоатлет Юсейн Болт спечели финалното състезание на 100 м от Диамантената лига в Цюрих. Световният рекордьор финишира за 9.90 сек. ( - 0.3м/сек). Той стартира бавно и изоставаше от лидерите до 80-тия метър, но след това разви бягането си и успя да завърши първи. На второ място с изоставане от 0.04 сек от Болт финишира Никел Ашмийд (Ям), а трети се нареди Джъстин Гатлин (САЩ) с 9.96 сек. След него завършиха Джими Вико (Фр) - 9.98 сек, Майк Роджърс (САЩ) - 10.00 сек, Неста Картър (Ям) - 10.01 сек, Кемар Кол (Ям) - 10.02 сек, Адам Джемили (Вбр) - 10.06 сек и Уолтър Дикс (САЩ) - 10.07 сек.

Copyright © CROSS Agency Ltd. При използване на съдържание от Информационна агенция "КРОСС" позоваването е задължително.