Арсенал нанесе първа загуба на Тотнъм в Премиършип - SportVox

Отборът на Арсенал спечели дербито на северен Лондон, след като надигра с минималното 1-0 големия си съперник Тотнъм на „Емерийтс“ в мач от третия кръг на Премиършип.

Още в третата минута Санти Касорла стреля много опасно от фаул, но Йори изби в корнер. Малко след това испанецът още веднъж пробва шут от свободен удар, но сантиметри го разделиха от целта. В средата на първото полувреме „артилеристите“ съумяха да материализират своето превъзходство. Уолкът бе намерен вдясно на чиста позиция, след което подаде към Жиру, а нападателят с елегантен изстрел вкара за 1-0.

В 26-ата минута Уолкът получи пас от Рамзи и стреля от малък ъгъл, но Йори изби удара му. Пет преди почивката Таунсенд отправи добър изстрел, но Шчесни внимаваше и улови кълбото.

След почивката „шпорите“ станаха много по-активни, търсейки изравнително попадение. В 70-ата минута Арсенал направи чудесна контра и Жиру бе изведен сам срещу Йори, но националният страж на Франция излезе навреме и хвана...