Рома полетя високо след бой над Лацио (видео)

Отборът на Рома триумфира в дербито на Рим, след като се наложи с 2:0 над Лацио в първия в историята сблъсък между двата клуба през септември. Попаденията бяха дело на Федерико Балдзарети в 63-ата минута и Адем Ляич от дузпа в 90-ата минута. Така “вълците” стигнаха до първи успех в Серия “А” над “орлите” от две години, след като в последните четири сблъсъка за първенство имаха едва едно равенство. Победата изпрати Франческо Тоти и компания на върха в калчото след четири кръга с пълен актив от 12 точки, като освен това “джалоросите” си върнаха частично за загубения финал за Купата на Италия през май от “бианкочелестите”.

Интересното е, че всичките 10 гола на Рома в първите четири кръга са след почивката. Днес, след едно разочароващо първо полувреме без голови положения, символичните домакини бяха по-активни и напълно заслужено стигнаха до победата, докато "орлите" видимо изморени от мача си с Легия Варшава за Лига Европа, отпаднаха физически, а накрая и спорен червен картон...