Купеният през това лято нападател Стеван Йоветич отбеляза първите си два гола за Манчестър Сити при победата с 5:0 над Уигън в мача от третия кръг от Купата на Лигата в Англия. Черногорецът записа първа поява като титуляр във всички турнири от началото на кампанията и се отплати по най-добрия начин на своя мениджър Мануел Пелегрини. Не по-назад по отношение на головия дебют остана и Хесус Навас, който също се разписа с „небесно синия“ екип.

Срещу втородивизионния си опонент Сити демонстрира, че е съхранил инерцията от звучната победа с 4:1 над Манчестър Юнайтед през уикенда, макар и Един Джеко да откри чак в 33-ата минута.

След паузата обаче домакините не показаха милост срещу настоящия носител на ФА Къп - който спечели трофея тъкмо след 1:0 срещу днешния си опонент - и Йоветич удвои точно когато измина час игра. Яя Туре направи 3:0 в 76-ата минута и вече има попадение във всяка надпревара, в която „гражданите“ са участвали до момента. Йоветич се отбеляза още един...