Полша – България 2:3! Дръпнахме чергата на домакините и сме на 1/4-финал!

България ще играе четвъртфинал на Европейското първенство по волейбол за мъже! Селекцията на Камило Плачи сътвори знаменит обрат от 0:2 до 3:2 гейма (22:25, 22:25, 25:20, 26:24, 18:16) срещу домакините, който по всяка вероятност ще струва главата на техния треньор Андреа Анастази.

В първите два гейма поляците показаха повече твърдост във важните моменти, но в течение на мача нашите постоянно повишаваха нивото си и с невероятни изяви на всеки един от избраниците на Камило Плачи стигнаха до ценния успех, който ги изправя срещу Германия в битка за място в топ 4 на турнира. Началният час на двубоя е 21 часа.

„Трикольорите“ стигнаха до плейофаслед като записаха 1 победа (над Чехия) и 2 загуби (от Германия и Русия) в групата D и завършиха на 3-о място. Това им отреди за съперник в плейофите тима, който се класира на втора позиция в група B, а именно – „дружина полска“.

С лек съдийски реверанс поляците успяха да си осигурят аванс от 2 точки още в началото на мача....