Роналдо донесе победата на Реал срещу Юве

Реал (Мадрид) постигна нова победа в Шампионска лига. В мач от група "В" футболистите на Карло Анчелоти се наложиха над Ювентус с 2:1 като домакин и продължават да нямат загуба. И двете попадения за „кралския клуб“ вкара Кристиано Роналдо. Първо в 4-та мин., португалецът получи извеждаш пас от Анхел ди Мария, излезе сам срещу Джанлуиджи Буфон, преодоля го и безпроблемно вкара топката във вратата.

Последва съживяване в редиците на Ювентус, което даде резултат в 22-ата мин. Тогава Пол Погба стреля с глава към вратата на Касийяс, вратарят изби, но при добавката Фернандо Йоренте изравни за 1:1. Авансът на домакините бе възстановен броени минути по-късно. Реал получи право да изпълни дузпа, след като Серхио Рамос бе фаулиран от Джорджо Киелини в наказателното поле. Роналдо изпълни безпогрешно наказателния удар. В началото на второто полувреме Ювентус остана с човек по-малко на терена, след като Киелини бе изгонен с директен червен картон за удар в лицето на португалеца....