Пирин взе дербито на югозапада

В дербито на югозападната “В” група, и на аматьорските групи като цяло този уикенд, благоевградският Пирин се наложи с 2-0 над преследвачите от Сливнишки герой, през около 1000 зрители на градският стадион в Благоевград.

Още в началните минути Пирин наложи териториален натиск, и чрез флангови и многоходови атаки натисна гостите. Първото положение бе за домакините, когато в 11 минута В. Туджаров опита да прехвърли вратаря на гостите Мартин Минев, но прехвърли и вратата.

В средата на полувремето централният нападател на Героя Мариян Хаджиев засече с глава едно на пръв поглед елемнтарно центриране, което се превърна в опасен прехвърлящ удар, който вратарят на домакините Бахтарлиев със сетни усилия изби в ъглов удар.

Пирин усля да поводе в 38-ма минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар от В. Златинов, топката бе избита от Минев, но попадна в чакащият зад стената Г. Георгиев, който с добавка от границата на малкото наказателно...