Тотнъм огорчи Новата година на Дейвид Мойс и Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

Отборът на Тотнъм успя да се наложи над Манчестър Юнайтед с резултат 2:1 в последен мач от 20-ия кръг на английската Висша лига, игран на "Олд Трафорд".

Домакините от Манчестър се опитаха да диктуват играта през първото полувреме, но опасните положения бяха пред вратата на Давид Де Хеа. В 34-ата минута съвсем заслужено "шпорите" стигнаха до попадение. В негов автор се превърна Емануел Адебайор, който надскочи Крис Смолинг и се разписа с глава. С пропуски за гостите се отчетоха още Роберто Солдадо и Аарън Ленън.

Второто полувреме започна с по-бавно темпо. В 66-ата минута Кристиан Ериксен удови преднината на своя тим, но само минута по-късно Дани Уелбек върна "червените дяволи" в мача. В края на двубоя домакините натиснаха, но Уго Лорис на няколко пъти се намеси по страхотен начин.

Отборът на Тотнъм се намира на 6-ата позиция с 37 точки - само на 2 от топ 4, докато "червените дяволи" остават на 7-ото място с 34 точки - на цели 11 от...