Бербо измъкна Фулъм с победен гол, от пейката Тонев видя края на мъките за Вила

Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов бе с основна заслуга за победата с 2:1 над Уест Хем в лондонското дерби на 20-ия кръг във Висшата лига. Звездата на „котиджърс“ реализира победния втори гол за пълния обрат, който дойде, след като „чуковете“ останаха с човек по-малко още преди почивката заради безразсъдни действия на Кевин Нолан.

За Бербо това бе 4-о попадение в шампионата и общо 5-о за сезона, с което благоевградчанинът стана голмайстор на Фулъм през сезона. Успехът пък дойде в много важен момент за тима на Рене Мойленстийн, след като холандецът бра срам с 0:6 срещу Хъл в края на 2013 година.

Наставникът направи цели 7 промени в титулярния си състав заради злополучния мач и те помогнаха на тима да започне по-активно мача. За пореден път обаче лъснаха и слабостите в отбрана, които позволиха на Уест Хем да поведе противно на логиката още в 7-ата минута. Вратарят Юси Яскелайнен изрита топката от собственото си наказателно поле, а в другото четирима...