Тотнъм вгорчи новата година на Манчестър Юнайтед

Отборът на Тотнъм си тръгна с победа от гостуването си на "Олд Трафорд", след като надигра "червените дяволи” с 2:1 в дербито от 20-ия кръг в английската Висша лига.

Попаденията за лондончани бяха дело на Емануел Адебайор (34') и Кристиан Ериксен (66'), а голът на честта за домакините отбеляза Дани Уелбек (67').

След този успех "шпорите" събраха 37 точки, с които заемат 6-ото място във временното класиране на Премиършип, като вече са само на 2 пункта от топ 4. Пети с 38 точки е Евертън, а четвърти излезе градският му съперник Ливърпул с 39. Манчестър Юнайтед е седми с 34 точки.

Тотнъм създаде по-опасни положения през първото полувреме. Гостите от Лондон бяха много близо до откриване на резултата в 14’, когато Роберто Солдадо изведе чудесно Аарън Ленън, който останал очи в очи с Давид Де Хеа стреля в краката му.

В 32-ата минута Емануел Адебайор се извиси и отправи опасен удар с глава, но топката мина над вратата. Две минути по-късно (34’) обаче Адебайор...