Арсенал се върна на върха във Висшата лига (видео)

Арсенал се върна на върха във Висшата лига, след като победи като гост с 2:1 Астън Вила в последния мач от 21-ия кръг.

Головете за "артилеристите" паднаха в рамките на 59 секунди, а техни автори станаха Джак Уилшир (34) и Оливие Жиру (35).

През второто полувреме гостите от Лондон чувствително намалиха оборотите, което позволи на Вила да стигне до почетен гол чрез Кристиан Бентеке четвърт час преди края. Това върна надеждите на феновете на "Вила Парк", че отборът им може да стигне поне до точка, но те не се сбъднаха. Двубоят беше белязан и от два сериозни инцидента. През първата част Нейтън Бейкър от Астън Вила беше уцелен в главата от топката. Играчът се строполи на тревата и изглежда беше загубил съзнание. Мачът беше прекъснат, докато му се оказнаше медицинска помощ, заради което първото полувреме беше продължено с осем минути добавено време. През второто полувреме влезлият като резерва халф на Арсенал Томаш Росицки получи удар в носа. Шурна кръв и чехът беше принуден...