Страхотен вратар, две греди и Йоренте попречиха на Лацио да бие 10 от Юве (ВИДЕО)

Джиджи Буфон бе изгонен рано с червен картон, а Лацио спря победната серия на шампиона в Серия А

Лацио прекъсна серията от 12 поредни победи на Ювентус в Серия А след 1:1 на „Олимпико” в голямото дерби от 21-ия кръг. Шампионите играха с човек по-малко повече от час след червен картон на Джиджи Буфон в 24-ата минута, а Лацио поведе от осъдената дузпа. Йоренте обаче спаси „Старата госпожа” от поражение след много красив гол с глава след час игра. „Орлите”, които са съперник на Лудогорец в Лига Европа, показаха много стабилна игра и само невероятна намеса на Сторари и две греди ги лишиха от победа срещу хегемона на Апенините. Преди мача „бианконерите” търсеха 13-та поредна победа в Серия А, но през седмицата отпаднаха след поражение с 0:1 точно на този стадион от Рома за Копа Италия. Киелини беше наказан, а Пирло получи почивка, като Маркизио зае мястото му в халфовата линия, а Огбона беше предпочетен за защитата. Юве нямаше загуба като гост на Лацио от 2003 година с...