Новото попълнение на Фиорентина Андерсон едва ли ще запомни с добро дебюта си за италианския тим, който завърши 3:3 като домакин на Дженоа в последния мач от 21-ия кръг на Серия А. Алберто Акуилани блесна с хеттрик за флорентинци, които обаче платиха скъпо както за отдръпването си в последните минути, така и за слабото съдийство на Дино Томази и неговите помощници.Първият четвърт час на двубоя не бе особено интригуващ за зрителите на „Артемио Франки“, които видяха как техните любимци оставят противника да разиграва спокойно топката. Тъкмо когато флорентинци започнаха по целеустремено да търсят гола – и удар на Мануел Паскуал от воле бе блокиран самопожертвователно от защитник – реферът Дино Томаси взе първото си от много грешни решения в мача.В 26-ата минута Лука Антонели опита да догони подаване на Алберто...