Добруджа 07 на 1/4-финал за Купата на България след 3:0 над Арда

12
it_maniak
it_maniak

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) продължава с престижните си победи през 2014 година, като момчетата на Мирослав Живков се наложиха с 3:0 (33:31, 25:12, 25:15) над неудобния тим на Арда (Кърджали). Успехът изпрати тима от Добрич на 1/4-финалите в турнира за Купата на България, които ще бъдат само след седмица. Двубоят бе и своеобразен реванш за Добруджа 07 срещу същия съперник, след като преди 7 дни загуби категорично с 0:3 гостуването си в зала „Арпезос“ в мач от Суперлигата.

Двата тима се вкопчиха в люта битка още в първите разигравания на двубоя, като Добруджа 07 успяваше да държи крехка преднина почти през целия гейм. В края домакините бяха напред с цели три точки при 24:21, но Арда с пределно спокойствие изравни до 24:24. Всичките възможности за затваряне на гейма бях в полза на тима от Добрич с изключение на тази при 31:30, която бе в полза на гостите. Последната точка в гейма за 33:31 дойде след мощна атака от зона 4 на Димитър Иванов, който бе оставен на единичен блок от разпределителя Христо Енков.

С изгубения гейм изчезна и желанието за борба на Арда и възпитаниците на Иван Халачев останаха безучастни зрители на случващото се на полето до края на срещата, губейки разгромно и някак протоколно следващите два гейма.

Калоян Канев (1 блок, 1 ас и 45% ефективност в атака) и черногорецът Йован Чулафич (2 блока, 2 аса, 53% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане) станаха най-полезни за Добруджа съответно с 15 и 13 точки за победата. За тима на Арда Кирил Хаджиев завърши с 15 точки.

ДОБРУДЖА 07: Христо Енков 1, Калоян Канев 15, Димитър Иванов 10, Йован Чулафич 13, Георги Чалъков 11, Светослав Арнаудов 9 – Христо Христов-либеро (Петър Милушев, Михаил Стоев, Стефан Стоянов)

Старши-треньор: Мирослав Живков

АРДА: Делчо Раев 4, Кирил Хаджиев 15, Невен Нешев 3, Кристиан Пенчев 3, Георги Димитров 12, Младен Кавалджиев 3 – Николай Колев-либеро (Димитър Калчев 1, Теодор Маринов, Борислав Наков 1, Райчо Раев)

Старши-треньор: Иван Халачев.