Наполи Порто 2: 2 ( 20.03.2014 ) Ricardo Quaresma Fantastic Goal – Napoli vs Porto ( Europa League )

13
maqo
maqo

357

Публикувано на 21 март, 2014 от

Shella

Порто“ се класира напред след зрелищен двубой в Неапол. Домакините откриха в 21-ата минута чрез Горан Пандев и заличиха пасива си от първата среща. Те имаха пълно господство през първото полувреме, но Лоренцо Инсиние, Енрике, Гонсало Игуаин и Дрис Мертенс пропуснаха да дадат по-голям аванс на „Наполи“.

В началото на втората част италианците продължиха активно да търсят второ попадение, а „Порто“ напомни за себе си чак в 57-ата минута с изстрел на Карлос Едуардо. Последваха нови отлични ситуации пред Игуаин и Мертенс, но в 69-ата минута Набил Гилас наказа пропуските на „Наполи“ с мощен удар за 1:1.

Португалският състав яхна момента и Стивън Дефур стреля в гредата, а само още четири минути по-късно Рикардо Куарешма се разходи в наказателното поле и за втори път простреля Хосе Рейна. „Наполи“ се спаси от поражението с гол на Сапата в продължението на двубоя.