Волфсбург стартира с победа - SportVox

Графите получи наградати си за голмайстор на Бундеслигата преди срещата срещу Щутгарт

Волфсбург започна с победа защитата на титлата си в Бундеслигата. Момчетата на Армин Фее се наложиха с 2-0 над Щутгарт след попадения на Мисимович 71′ и Графите 82′.

Срещата започна с териториален натиск на „вълците“, но до голови положение така и не се стигна. В 16-ата минута след центриране на Погребняк Сами Хедира улучи гредата, а отбитата топка попадна в ръцете на Беналио. В следващите минути Един Джеко на два пъти бе близо до гола, но Леман се намеси много точно. В 34-ата минута Леман отчая и другия нападател на Волфсбург Графите след като спаси силния му удар. До края на пилувремето двата отбора регистрираха по още едно положение селд далечни удари, но гол отново не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при 0-0.

Втората част започна с опасна атака за „швабите“, но изстрела на Погребняк излезе в аут. В 58-ата Шефер отправи силен удар, но кълбото излезе в аут....