Лъвчетата на Мето Деянов изнесоха футболна лекция на Румъния - надежда на Левски блести

Юношеският национален отбор на България по футбол до 17 години спечели с 2:0 гостуването си на Румъния в последната си международна контрола преди началото на елитния квалификационен кръг за Евро 2013. Това е поредна престижна победа, постигната от тази формация, след като преди време лъвчетата на селекционера Методи Деянов победиха с 1:0 Испания.

И тази среща, както и двете домакинства срещу Албания в началото на месеца, бе изгледана на живо от селекционера на Германия за юноши до 17 години Щефан Бьогер.

Заради директното излъчване на двубоя по една от най-големите телевизии в страната /GSP TV/ полувремената бяха по 45 минути, вместо стандартните за тази възраст 40 минути.

Още в 30-та секунда левият бек Алеко Алеков спря атака на домакините, топката бе придвижена бързо до половината на съперника, откъдето бе овладяна от Кирил Десподов. Бързоногият нападател на Литекс използва свободното пространство пред себе си и нахлу в наказателното поле. Последва финт срещу...