“Локо” (Сф) едва оцеля срещу “Етър” 739

Застрашеният от изпадане в “А” група, но полуфиналист за купата “Локомотив” (Сф) добави една точица към скромния си актив с 2:2 при гостуването на “Етър” в Сливен.

“Железничарите” стигнаха до ремито срещу прекия си конкурент 7 мин преди края с гол на Александър Дюлгеров. На два пъти “Етър” повеждаше с попадения на единствените двама българи сред 18-те си футболисти в тимовия лист. Любомир Любенов вкара за 1:0 от пряк свободен удар в края на първото полувреме, а капитанът Дормушали Саидходжа направи 2:1 в 77-ата. За “Локомотив” се разписа Даниел Пеев, който екзекутира ЦСКА от дузпа за 1:0 за купата в сряда на “Българска армия”.

В последната минута съдията Георги Кабаков вдигна втори жълт картон на французина Азрак Махамат от “Етър”.

“Локо” (Сф) трудно композира отбор за мача заради многото наказани начело с треньора Емил Велев. Не играха капитанът Кристиян Добрев и неговият заместник Александър Бранеков плюс крилото Бранимир Костадинов, заработил златната дузпа...