Шестима ранени и 1:1 в Битката за Рим 854

Рома и Лацио завършиха 1:1 в последния мач от 31-вия кръг в Италия. Но резултатът не бива да лъже, че е било спокойно. Никога не е спокойно, когато има дерби на Рим...

Четири часа преди мача стотина ултраси на Лацио атакуваха полицаи в центъра на Вечния град и настана битка за историята - с контейнери за боклук, ракети, камъни и колани. Там бяха ранени двама и арестувани десетки.

В мрака край стадион "Олимпико" четирима бяха ранени (двама наръгани), а линейка, опитваща се да си пробие път и да окаже помощ на пострадалите бе атакувана с факли и бомбички. Наложи се кметът Джани Алемано да се озове на мястото и да призове за спокойствие, за да се играе мачът.

На трибуните бе цветно, красиво, шумно и ... задимено. Като по традиция. Хореографии, песни, заяждания и огън. Рома бе домакин, но Лацио преследваше четвърта поредна победа срещу врага.

Символичният гост поведе с ракета от левия крак на бразилеца Ернанес (16-а минута), който вкарва за четвърти път в...